Wirtualny spacer po urzędzie

Wrzesień - czas do szkoły

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka kieruje życzenia do uczniów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych z powiatu krotoszyńskiego.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Uczniowie i Rodzice

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji w imieniu własnym oraz samorządu powiatowego pragnę wszystkim złożyć życzenia mnóstwa twórczej energii zarówno w pracy pedagogicznej, jak i uczniowskiej. Niech nowy rok szkolny przyniesie same sukcesy naukowe i wychowawcze.

Drodzy Uczniowie, dzień dzisiejszy jest przede wszystkim Waszym świętem. W szkole spędzacie najważniejsze lata Waszego życia. Jest to czas, kiedy zdobywacie elementarną wiedzę i kształtujecie własną osobowość. Życzę Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Niech Wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi ludźmi zaowocuje indywidualnym rozwojem. Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie. Wszystkim uczniom życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Niech Wasze osiągnięcia na polu nauki godnie i chlubnie promują oświatę Powiatu Krotoszyńskiego.

Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę, aby Państwa zaangażowanie i trud w nauczaniu oraz wychowaniu były źródłem satysfakcji oraz spełnienia zawodowego.

Rodzicom życzę spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.

Z poważaniem

Starosta Krotoszyński
Stanisław Szczotka