Wirtualny spacer po urzędzie

Policjanci obchodzili swoje święto

W piątek, 21 lipca 2017 r., w sali reprezentacyjnej Ratusza w Krotoszynie odbyło się święto krotoszyńskiej policji. Podczas tej uroczystości zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszego dzielnicowego.

Zaproszonych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Jaśniak. Minutą ciszy uczczono pamięć po zmarłym Ojcu Tycjanie Zgraja - opiekunie duchownym krotoszyńskich mundurowych.

Wykaz policjantów mianowanych, awansowanych i odznaczonych

Akt mianowania 19 lipca br. w Poznaniu na stopień inspektora otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak
Akt mianowania na stopień młodszego inspektora otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał

Awansem przedterminowym  na aspiranta policji wyróżniono mł. asp. Daniela Wieczorka.

Awansowani na kolejne stopnie policyjne zostali:

STARSZY POSTERUNKOWY POLICJI
post. Szymon Halasz

STARSZY SIERŻANT POLICJI
sierż. Piotr FIOŁKA
sierż. Łukasz JUNIK
sierż. Monika KLIMEK
sierż. Marlena KUCZYŃSKA
sierż. Paweł MINTA
sierż. Kamil MATUSZAK
sierż. Kamila PANEK
sierż. Karol PANEK
sierż. Adam SADOWSKI
sierż. Paweł SZCZYPIOR

SIERŻANT SZTABOWY POLICJI
st. sierż. Damian BRODZIAK
st. sierż. Jan KOLANOWSKI
st. sierż. Maciej MOSKALIK
st. sierż. Daniel RYBKA
st. sierż. Janusz SZULC

MŁODSZY ASPIRANT POLICJI
sierż. szt. Patryk CEPA
sierż. szt. Marek JAWOROWICZ
sierż. szt. Robert WERNER

ASPIRANT POLICJI
mł. asp. Szymon CHUDY
mł. asp. Michał CISZAK
mł. asp. Grzegorz CZERWONKA
mł. asp. Maciej GAJOWCZYK
mł. asp. Jarosław KOZUPA
mł. asp. Maciej PAWLIK
mł. asp. Robert PRYMOWICZ
mł. asp. Hubert SIADEK
mł. asp. Grzegorz STENCEL
mł. asp. Piotr SUCHODOLSKI
mł. asp. Piotr SZCZEPANIAK
mł. asp. Damian SZCZĘSNY
mł. asp. Marcin ŻELAZNY

STARSZY ASPIRANT POLICJI
asp. Piotr GĄSIOREK

ASPIRANT SZTABOWY POLICJI
st. asp. Grzegorz BEREK
st. asp. Mariusz BOROWCZYK
st. asp. Piotr GÓRNY

Warto dodać, że w niedzielę, 23 lipca, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Legionowie Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został asp. sztab. Mariusz Kot. Ponadto Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Brązowy Medal za Zasługi dla Policji” nadano Komendantowi Straży Miejskiej Waldemarowi WUJCZYKOWI, a brązową odznakę „Zasłużony policjant” przydzielono asp. sztab. Zenonowi KEMPIAKOWI. „Srebrnym medalem za długoletnią służbę” wyróżniono asp. sztab. Leszka Jankowskiego

Plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2016”

Podczas powiatowego święta policji rozstrzygnięto po raz kolejny plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2016”. 

Aby podkreślić wyjątkowość służby pełnionej przez dzielnicowych oraz umożliwić mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego ocenę poszczególnych dzielnicowych Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie i Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowali plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o wyłonienie dzielnicowego, który swoją ofiarną pracą oraz przyjaznym podejściem do mieszkańców przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji oraz przyczynia się do budowania zaufania do tej służby.

DZIELNICOWY jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy ,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności - to oczekiwania związane z jego pracą.

W plebiscycie wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy dzielnicowy otrzymał statuetkę plebiscytu „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”

Najlepsi z najlepszych to:
I miejsce – sierż. sztab. Jan Kolanowski
II miejsce - sierż. sztab. Daniel Rybka
III miejsce – asp. Grzegorz Czerwonka

Nagrody dla najlepszych ufundowało Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Tekst: KPP Krotoszyn
Zdjęcia: Małgorzata Krupa