Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie z sumokami

Aż siedmioro sportowców reprezentuje Powiat Krotoszyński w rozpoczynających się dzisiaj (czwartek, 20 lipca) igrzyskach The World Games we Wrocławiu. Tuż przed imprezą z zawodnikami sumo spotkali się starostowie Stanisław Szczotka i Paweł Radojewski - by wypytać o nastroje i życzyć zdobycia medali.

Młodzi sumocy z Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin przyjęli zaproszenie starostów, którzy tuż przed wyjazdem do Wrocławia chcieli złożyć życzenia jak najlepszych wyników. O swoich przygotowaniach, nadziejach i obawach opowiadali: Aleksandra Rozum, Marina Rozum, Olimpia Robakowska, Patryk Swora i Aron Rozum. W spotkaniu wzięli udział również: Dariusz Fabianowski i Mirosław Flak oraz Waldemar Wronecki.

Początkowo na zawody z naszego powiatu miało jechać czworo sumoków, w ostatniej jednak chwili okazało się, że ekipa powiększa się o Aleksandrę Rozum.

Oprócz zawodników sumo na arenach The Word Games we Wrocławiu pojawią się także: grająca w piłkę ręczną Sylwia Bartkowiak z Henrykowa i trenująca kickboxing Róża Gumienna z Kobylina. Niestety, z powodu obowiązków związanych z udziałem w zawodach - te zawodniczki nie mogły skorzystać z zaproszenia starosty.

Podczas spotkania poruszano wiele ważnych tematów, nie tylko sportowych. Wspomniano też o deklaracji prezesa Polskiego Związku Sumo - Dariusza Rozuma: jeśli reprezentant z naszego powiatu zdobędzie medal, to prezes z Wrocławia wróci pieszo. Jeśli będzie to złoto Dariusz Rozum będzie miał towarzystwo Dariusza Fabianowskiego. 

Zdjęcia: Małgorzata Krupa