Wirtualny spacer po urzędzie

Futbolowe wakacje w Dolsku

Trzeci rok z rzędu część piłkarzy trenująca w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie udała się na tygodniowy obóz do Dolska. Młodzi piłkarze wraz ze swoimi trenerami przez tydzień łączyli trening z wieloma innymi zabawami integracyjnymi. Z kolei pozostali zawodnicy w tym czasie podnosili swoje umiejętności na krotoszyńskim Orliku.

Przez cały lipiec w ośrodku Villa Natura w Dolsku pojawi się niespełna 500 osób trenujących w barwach APR w Wielkopolsce. W tym gronie od 25 czerwca do 1 lipca przebywała też grupa trzynastu młodych adeptów futbolu z Krotoszyna wraz z trenerami Grzegorzem Nowakiem i Hubertem Żurkiewiczem. Młodzi piłkarze mieli codziennie dwa treningi. Poza nimi brali udział w różnorodnych zabawach integracyjnych. Każda z grup miała do rozegrania turnieje playstation, piłkarzyków, tenisa stołowego czy kręgli. Ponadto nie zabrakło wyjścia na jezioro Dolskie, ogniska, zabawy szukania trenerów na terenie ośrodka czy wspólnych seansów filmowych. Obszerna relacja zdjęciowa z każdego dnia obozu znajduje się na fanpage Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie na facebooku.

- Zdecydowanie na plus w tym tygodniu była pogoda, która pozwoliła przeprowadzić nam wszystkie treningi. Od dwóch lat mamy możliwość korzystania przy ośrodku z dwóch pełnowymiarowych trawiastych płyt, co zdecydowanie ułatwia planowanie zajęć. Na obozie nie zabrakło treningów na orliku w Dolsku czy boisku do plażówki znajdującego się nieopodal jeziora. Wyjazd oceniam podobnie jak dzieci bardzo pozytywnie. Już teraz mogę zaprosić wszystkich adeptów futbolu do wyjazdu w przyszłym roku – mówi Grzegorz Nowak.

- W trakcie obozu mieliśmy okazję obejrzeć wspólnie spotkania pucharu konfederacji czy mistrzostw Europy do lat 21 mających miejsce w naszym kraju. Dużym wrażeniem dla dzieci była wizyta Piotra Reissa. Założyciel APR w trakcie podsumowania obozu rozdał najmłodszym dyplomy, koszulki sportujmy, smycze oraz plecaki – dodaje Hubert Żurkiewicz.

Zakończenie sezonu szkolnego w Dolsku miała też lokalizacja APR w Kobylinie. Wraz z zaprzyjaźnionymi lokalizacjami z Gostynia, Pogorzeli, Pońca, Krobi i Borku Wielkopolskiego zorganizowano piknik sportowo rekreacyjny. Najmłodsi mieli tego dnia masę atrakcji przygotowanych przez dorosłych. Turniej dzieci, rodziców, a zwycięskiej ekipy spotkały się w meczu pokazowym z trenerami. Całość podsumował wspólny grill. - Szczególnie chciałbym podziękować naszym sponsorom, bez których impreza by się nie odbyła. Bardzo mnie cieszy zdrowa rywalizacja na boisku oraz możliwość integracji z innymi lokalizacjami. Podsumowanie sezonu w Akademii to nie koniec treningów. Zapraszamy wszystkich w okresie wakacyjnym do wspólnych zajęć piłkarskich z nami - podsumował koordynator Kobylina Marcin Porzucek.

Tekst i zdjęcia: APR Krotoszyn