Wirtualny spacer po urzędzie

Rozśpiewani seniorzy w Baszkowie

Kilkaset osób spotkało się  Baszkowie na XII Biesiadzie „Rozśpiewany senior”. Park przy Domu Pomocy Społecznej rozbrzmiewał w sobotę, 1 lipca 2017r., śmiechem i śpiewem. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki.

Po raz kolejny seniorzy z powiatu krotoszyńskiego pokazali, że stanowią wyjątkowo aktywną i zintegrowaną społeczność. Na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Koła nr 2 tego oddziału, do Baszkowa zjechali seniorzy z całej południowej Wielkopolski. Na scenie prezentowało się 16 zespołów. Dominował repertuar popularny i biesiadny, tak więc wykonawców ze wszystkich sił wspierała publiczność.

Imprezę otworzyła szefowa krotoszyńskiego rejonu Irena Marszałek, a koncert poprowadziła Czesława Biniek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krotoszynie Zofia Jamka, starosta S. Szczotka, dyrektor PCPR Krotoszyn Andrzej Piotrowski i kierownik MGOPS w Krotoszynie Katarzyna Kulka oraz dyrektor DPS Baszków Dionizy Waszczuk.

Poza występami scenicznymi seniorzy znaleźli czas na rozmowy i śpiewy przy stole oraz skromny poczęstunek. Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowy podarunek i dyplom.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska