Wirtualny spacer po urzędzie

Krotoszyńska Ósemka ma już 50 lat

W piątek, 9 czerwca 2017 r., Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie świętowała jubileusz 50-lecia swojego istnienia. W uroczystości wziął udział Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

Jubileuszowe obchody rozpoczęto uroczystą mszą św. odprawioną w kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie.  Po jej zakończeniu korowód ósemkowiczów wyruszył w kierunku kina Przedwiośnie, gdzie odbyła się część oficjalna. Nie zabrakło okolicznościowych wystąpień, nagród dla nauczycieli, życzeń i kwiatów dla szkoły – jubilatki, składanych na ręce dyrektor Katarzyny Maciejewskiej.

Spotkanie było okazją do inauguracyjnego wykonania hymnu szkoły. Muzykę skomponował Bogdan Sobkowiak, słowa napisał Paweł Płócienniczak.

Kolejna część obchodów odbyła się w szkole. Tam można było zwiedzać klasy, obejrzeć stare kroniki i zdjęcia, spotkać dawnych nauczycieli i kolegów.

Ostatnim akcentem piątkowych uroczystości było spotkanie towarzyskie w Zajeździe pod Szyszkami, które rozpoczęto od pamiątkowych fotografii grup różnych roczników. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Tekst i Zdjęcia: Małgorzata Krupa