Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces uczniów ZSP w Koźminie Wlkp.

Radosław Trawiński i Jakub Adamiak, uczniowie ZSP im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., jako powiatowi zwycięzcy  konkursu pt. „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”, wzięli udział w  Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs pt. „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+” został zorganizowany przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Zofii Szalczyk. Brali w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce. W powiecie krotoszyńskim najlepsi okazali się uczniowie z Koźmina - Radosław Trawiński i Jakub Adamiak.

W opracowanym przez siebie projekcie pracy na temat „ Stad jesteśmy! Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach” przedstawili ciekawą i interesującą wizję rozwoju miasta Koźmina Wielkopolskiego w przyszłości. Zwycięski projekt został zaprezentowany przez uczniów podczas obrad Sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

W nagrodę laureaci z etapów powiatowych uczestniczyli w Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w dniu 7.06.2017 r. Uczniowie w roli radnych Sejmiku Młodzieży wypracowali uchwałę przedstawiającą ocenę sytuacji w województwie wielkopolskim w aspekcie potrzeb młodzieży w zakresie kierunków rozwoju Regionu. Uchwała została przekazana przez uczestników sesji do władz samorządu województwa wielkopolskiego.

Tekst i zdjęcia: Piotr Osuch