Wirtualny spacer po urzędzie

W Konarzewie powitano już lato

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie uroczyście powitały lato. Imprezę zorganizowano dokładnie w Dniu Dziecka i połączono z obchodami święta patrona - ks. Jana Twardowskiego.

Imprezy w konarzewskim ośrodku zawsze są niezwykłe. Tegoroczna nie należała do wyjątków - w każdym miejscu i na każdej twarzy widać było wielką radość. Powód - spotkanie w gronie przyjaciół, spore grono gości z zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i ośrodków, mnóstwo atrakcji, wspólna zabawa, nagrody i upominki.

Uczestników spotkania witała dyrektor Daria Rakowiecka-Nowacka. Wśród gości znaleźli się samorządowcy (w tym starosta Stanisław Szczotka i burmistrz Zdun Tomasz Chudy), policjanci, strażacy, motocykliści,dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, sponsorzy i rodzice podopiecznych ośrodka.

Na początku - program artystyczny: z jednej strony humorystyczny, z drugiej dający do myślenia. Przede wszystkim jednak wykonany z pasją i profesjonalizmem. Po części oficjalnej - zabawa, prowadzona przez niezawodny kabaret Bzik. Gdy dzieci się bawiły, goście mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych. Wcześniej bowiem zorganizowano dwa konkursy plastyczne: jeden inspirowany był twórczością ks. Jana Twardowskiego, drugi nawiązywał do obchodów 750-lecia Zdun.

Zdjęcia: Małgorzata Krupa