Wirtualny spacer po urzędzie

VI Integracyjne Zawody Strzeleckie

5 kwietnia na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się VI Integracyjne Zawody Strzeleckie młodzieży z placówek i ośrodków dla dzieci  młodzieży niepełnosprawnej. W tej edycji zawodów uczestniczyło 26 osób z SOSW Borzęciczki, Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Niestety zabrakło młodzieży z SOSW w Konarzewie.

Organizatorem był Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego, któremu podlegają ww. placówki.

Uczestników i ich opiekunów powitał Antoni Azgier,  kierownik rejonu LOK oraz przedstawił regulamin zawodów. Zawody składały się z dwóch konkurencji, tj. strzałów z karabinu pneumatycznego i rzutów lotkami w klasyfikacji drużynowej i  indywidualnej dziewcząt, chłopców i opiekunów. Po dwugodzinnych zmaganiach z własnymi słabościami oraz karabinkiem i lotkami zakończono zmagania.

Komisja w składzie: Leszek Ostojski - kierownik zawodów, Antoni Azgier - sędzia główny i Jerzy Lech - sędzia stanowiskowy, podsumowała i ogłosiła wyniki. Na podsumowanie i wręczenie pucharów, medali i nagród rzeczowych przybył wicestarosta Paweł Radojewski, który wręczał zwycięzcom zdobyte trofea.

Wyniki drużynowe:

1. ZSS Krotoszyn -  352 /138+214/ pkt., skład: Izabela Łuczak, Norbert Walotka, Dominik Wenderski, op. Agnieszka Kmiecik
2. SOSW Borzęciczki - 331 /129+202/ pkt., skład: Przemysław Paluszkiewicz, Michał Jańczak, Jakub Nowak, op. Wioletta Witek i Danuta Walczak
3. ŚDS Krotoszyn - 325 /131+194/ pkt., skłąd: Paulina Sperzyńska, Karol Łęcki, Tomasz Duszyński, op. Krystyna Kułaga

Wyniki indywidualne:

dziewczęta:
1. Izabela Łuczak, ZSS,128 pkt.
2. Paulina Sperzyńska, ŚDS, 112 pkt.
3. Paulina Serek, WTZ ,100 pkt.

chłopcy:
1. Przemysław Paluszkiewicz, SOSW Borzęciczki,  161 pkt.
2. Karol Łęcki, ŚDS, 130 pkt.
3. Norbert Walotka, ZSS, 120 pkt.

opiekunki:
1. Dorota Walczak, SOSW, 150 pkt.
2. Agnieszka Kmiecik, ZSS, 134 pkt.
3. Dorota Paterek, WTZ, 129 pkt.

Tekst i zdjęcia: Antoni Azgier