Wirtualny spacer po urzędzie

Finał konkursu BITWA O KASĘ – znamy zwycięzców, którzy zgarnęli KASĘ!

W czwartek, 30 marca 2017 r., odbył się finał konkursu BITWA O KASĘ, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Uczestnicy II etapu konkursu spotkali się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Krotoszynie, aby wyłonić zwycięzców bitwy.

Na finałowej bitwie uczestnikom dopingowali przedstawiciele władz samorządowych – wicestarosta Paweł Radojewski, burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz dyrektorzy oddziałów Banku Spółdzielczego.

Konkurs rozpoczął się w październiku ubiegłego roku (choć przygotowania w banku trwały już od wiosny 2016 r.). W końcu przyszedł ten moment, aby spotkać się z zawodnikami i ostatecznie rozstrzygnąć wynik bitwy.

Do konkursu zgłosiło się 16 szkół z powiatu krotoszyńskiego. Tuż przed samym finałem dwie ze szkół zrezygnowały i ostatecznie do finału przystąpiło 8 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 125 Uczestników. Każdy z nich miał szansę awansu do drugiego etapu bitwy. W finale spotkało się 41 uczestników – zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, aby zawalczyć o finałowe podium.

ZWYCIĘZCY BITWY O KASĘ:

W grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- miejsce I zajęła Patrycja Ratajczak z ZSP nr 2 w Krotoszynie
- miejsce II zajęła Anna Talaga z ZSP nr 3 w Krotoszynie
- miejsce III zajął Marek Furman z ZSP nr 3 w Krotoszynie

W grupie gimnazjów:
- miejsce I zajęła Klaudia Pogoda z Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie
- miejsce II zajęła Katarzyna Czachorek z ZS nr 1 w Krotoszynie
- miejsce III zajął Filip Krzyżanowski z ZS w Chwaliszewie

Finałowi uczestnicy walczyli o nagrodę pieniężną. Nagrodzeni zostali zwycięzcy – I, II, i III miejsca, w dwóch grupach – gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 700 zł, 600 zł i 500 zł. Kasa dla zwycięzców to nie wszystko. Nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do szkoły uczestnika, który zajął I miejsce.

Oprócz tego na uczestników czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Wszyscy ci, którzy aktywnie korzystali z konta w banku, wzięli udział w popularyzacji oszczędzania, czy też przygotowali grafikę reklamującą rachunek bankowy – nie tylko zagwarantowali sobie pewne punkty w konkursie, ale i wywalczyli dla siebie dodatkową nagrodę.

Nad przebiegiem finału bitwy czuwała komisja konkursowa w następującym składzie:
Karolina Grzelak – dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Zdunach
Mateusz Sójka – dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Kobylinie
Ewa Brykczyńska –– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krotoszynie
Magdalena Karwik – Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie
Joanna Robaczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Tekst: Barbara Wiatrak