Wirtualny spacer po urzędzie

Szkolne Targi Edukacyjne w Dwójce

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. 21 marca, w pierwszy dzień wiosny przyjechali do szkoły przedstawiciele szkół wyższych, aby spotkać się z naszymi uczniami, a w szczególności z tegorocznymi maturzystami.

W tym roku szkołę odwiedzili:
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu,
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza –Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu,
-  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,
- Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim,
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie,
- Policealna Szkoła Pracowników Służb Społecznych w Krotoszynie,
- Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno – Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej.

Młodzież podczas spotkań dowiedziała się o: oferowanych kierunkach kształcenia, zasadach rekrutacji, bazie dydaktycznej i lokalowej, o możliwości skorzystania ze stypendium oraz pomocy socjalnej, życiu studenckim. Na korytarzu szkolnym znalazły się stoiska:  Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Ostrowie Wielkopolskim, Książnicy Pedagogicznej w Krotoszynie, Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Instruktor Młodzieżowego Centrum Kariery OHP pani Patrycja Gniazdowska przygotowała dla naszej młodzieży zajęcia w CKI – Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw.

W tym dniu warsztaty z młodzieżą  pt. „Pierwsza praca…? Zobacz jak się przygotować” przeprowadziła również Ewa Jankowska, Dyrektor Placówki Bankowej Credit Agricole w Krotoszynie, ramach akcji „Świeża krew – do pierwszej pracy”.

Organizatorzy gościli również Barbarę Wiatrak z Banku Spółdzielczego w Krotoszynie oraz Agnieszkę Mazur, reprezentującą Firmę Tarczyński S. A., z którą ZSP2 podpisał umowę o współpracy.

Podczas oficjalnego powitania gości przez dyrektora szkoły nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Edukacji i Rynku Pracy, którymi okazali się uczniowie:  Dawid Brandt z klasy III d (I miejsce), Magdalena Pabich z klasy II e (II miejsce), Damian Młynarczyk z klasy I e (III miejsce). Nagrody dla nich ufundował Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie, a wręczyła je dyrektor urzędu Małgorzata Grzempowska.

W najbliższym czasie odbędą się zajęcia dla maturzystów z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, podczas których młodzież zapoznana zostanie z ofertami skierowanymi do absolwentów, takimi jak: staże absolwenckie, różnego rodzaju szkolenia ,pomoc w założeniu własnej działalności gospodarczej oraz uzyskanie dotacji na jej prowadzenie.

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn