Wirtualny spacer po urzędzie

Drzwi otwarte w Dwójce z Karolem Okrasą

W przeddzień wiosny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie gościł Karola Okrasę – znanego kucharza. W spotkaniu uczestniczyła młodzież tej szkoły oraz uczniowie krotoszyńskich gimnazjów.

Karol Okrasa opowiedział, jak wyglądała droga jego kariery. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest podejmowanie przemyślanych, trafnych wyborów, miedzy innymi tych dotyczących edukacji. Niezależnie od zawodu jaki się wykonuje bądź chce się wykonywać, istotne jest poświecenie i zaangażowanie.

Gość podkreślał znaczenie mentora, który powinien być wzorem. Ważne jest, żeby taka osoba była obok nas, żebyśmy mogli czerpać z niej przykład. Znajomość swojego rzemiosła jest podstawą sukcesu zawodowego. Dzięki wiedzy i posiadanym umiejętnościom możemy kierować swoją karierą zawodową.

Karol Okrasa przekonywał młodzież, by w pełni wykorzystywała czas spędzony w szkole. Lata poświęcone nauce zawodu z pewnością zaprocentują w przyszłości. Istotne jest, by dobrze wykonywać swoją pracę, być autentycznym i czuć się dobrze w swojej roli.

Chętnie odpowiedział na zadane przez młodzież pytania. Następnie wspominał pobyt uczniów ZSP2 na praktykach zawodowych w restauracji hotelu Intercontinental w Warszawie.

Spotkaniu towarzyszył pokaz kulinarny w wykonaniu Pawła Szcześniaka, absolwenta szkoły oraz Kacpra Koniecznego i Kacpra Raźniaka – uczniów klasy pierwszej. Przygotowali oni dla zebranych naleśniki Crepe Suzette z syropem pomarańczowym – flambirowane. Degustacji nie było końca…

Po wspólnych pamiątkowych zdjęciach organizatorzy spotkania pożegnali się z gościem. Czekają na kolejne spotkania.

Tekst i zdjęcia: ZSP2 Krotoszyn