Wirtualny spacer po urzędzie

Uczniowie CERAMY szlakiem multikulti w Niemczech

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie wybrała się do Monachium, gdzie spotkała się z uczniami szkoły partnerskiej Wilhelm Remy Gymnasium z Bendorfu. W ten nietypowy sposób rozpoczęto kolejny etap wymiany partnerskiej szkół.

Poruszając się ulicami Monachium - tego wielokulturowego niemieckiego miasta uczniowie zwiedzili, m.in. Muzeum Techniki, pałac Nymphenburg, ogród angielski oraz Uniwersytet w Monachium, a w nim miejsce pamięci rodzeństwa Hansa i Sophie Scholl – członków antyhitlerowskiej grupy oporu „Biała Róża”. Nie lada gratką dla uczniów było zobaczyć mecz FC Bayern w przepięknej i znanej na całym świecie Allianz Arena.

Z Monachium wspólnie z uczniami WRG krotoszyńska młodzież udała się do Bendorfu, by tam przeżywać kolejne przygody. A było ich mnóstwo: park motyli, wspólna wędrówka do ruin zamku i opactwa w Sayn, zwiedzanie Koblencji czy też poczucie urokliwej atmosfery i zabytków w Kolonii. Uśmiech na twarzy i radość w sercach uczniów wywołały JUMP HOUSE – centrum trampolin oraz HARIBO – bo któż nie lubi żelkowych misiów?!

Przyjemne połączono z pożytecznym, gdyż młodzież polska uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi niemieckimi kolegami, szkoląc w ten sposób umiejętności językowe.

Te liczne atrakcje były możliwe dzięki dofinansowaniu PNWM oraz Rady Rodziców przy ZSP nr 1 w Krotoszynie. Uczestnicy wyprawy dziękują za udzielone wsparcie finansowe i już dziś cieszą się na kolejne spotkanie – tym razem krotoszynianie są umówieni na rewizytę ze szkołą partnerską jesienią w Warszawie.

Opiekunami krotoszyńskiej młodzieży były nauczycielki tej szkoły - Jolanta Podziemska i Izabela Jasik.

Tekst i zdjecia: ZSP 1 Krotoszyn