Wirtualny spacer po urzędzie

"Witaminkowa" osiemnastka

To już osiemnasty raz odbył się  w Krotoszynie Integracyjny Festiwal Piosenki   „WITAMINKI NA START”. Organizatorem jest Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz  Zespołem Szkół Specjalnych w Krotoszynie. Festiwal współfinansowany  przez  Starostwo Powiatowe w Krotoszynie w ramach Otwartego Konkursu Ofert dla Organizacji Pozarządowych oraz Urząd Miejski  w Krotoszynie.

W piątek, 17 marca, zjechało do kina Przedwiośnie w Krotoszynie  aż 22 zespoły z: Pleszewa, Dąbcza, Ostrzeszowa, Milicza , Konarzewa, Koźmina Wlkp. Kępna, Jarocina, Borzęciczek, Kobylina  oraz  z samego Krotoszyna. Zespoły to gromady zuchowe, drużyny harcerskie Nieprzetartego Szlaku, klasy I-III ze szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.

W festiwalu wzięło ok. 220 dzieciaków wraz z opiekunami.  Ideą festiwalu jest integracja dzieci  zrzeszonych   w  gromadach zuchowych, dzieci z klas I-III szkół podstawowych   oraz z zespołów szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i odżywania się. Każdy zespół przygotowuje występ - piosenkę z choreografią - związaną z tematem przewodnim imprezy. Ważnym elementem festiwalu jest konkurs plastyczny. W tym roku uczestnicy  tworzyli owocowo-jarzynowe torty urodzinowe.  Komisja konkursowa musiała podjąć trudną decyzję w kwestii wyboru najciekawszej i najstaranniej  wykonanej pracy. Wygrał  tort przygotowany przez  zespół Sportowe Duszki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie. drugie miejsce zajęła 10 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie,  a trzecie,              

Na scenie debiutowały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ze Społecznej Szkoły Podstawowej  w  Krotoszynie i świetnie dały sobie radę. Całą imprezę prowadziła pani Monika Kwiatkowska oraz druhenki z 24 Drużyny Harcerskiej Hufca ZHP Krotoszyn.  Dzieci bardzo chętnie  bawiły się na scenie i na widowni. Oczywiście był i tort i świeczki. Każdy uczestnik został poczęstowany wspaniałym torem owocowym, po który wchodził na scenę.  Podsumowując razem spędzone  18 lat okazało się, że  rok w rok występowała 6 Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada” z Kobylina -  Hufiec Krotoszyn. Gratulujemy zdrowia i kondycji.                                                                    

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować  paniom z Zespołu Szkół Specjalnych: Ilonie Witczak i Katarzynie Kilos za kolejny rok współpracy przy współorganizowaniu tak dużego przedsięwzięcia, jak również wolontariuszom z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie i 24 Drużynie Harcerek i 49 WDH.  Sponsorom składamy  podziękowanie za zrozumienie idei i ogromne wsparcie naszego festiwalu „Witaminki na Start” .

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci –Zarządu Miejskiego w Krotoszynie
Agnieszka Gierłowska