II Marsz Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Już po raz drugi w Krotoszynie odbył się Marsz Pamięci Powstania Wielkopolskiego.  Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Krotoszyńskiego oraz Miasta i Gminy Krotoszyn, a także delegacje młodzieży, harcerze i poczty sztandarowe.

Uroczystość odbyła się 17 lutego. Rozpoczęto ją przy budynku Przedszkola Bajka na Al. Powstańców Wlkp. Tam uczestnicy wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Edwarda Jokiela. Zapalono również zapalili znicze pod tablicą pamięci. Następnie wszyscy przemaszerowali na Rynek, gdzie wciągnięto flagę państwową. Tam wystąpienie miał z kolei Piotr Mikołajczyk. Następnie kolumna przeszła pod Pomnik Wolności, gdzie złożono kwiaty. Kolejną flagę ciągnięto na maszt przy budynku Starostwa Powiatowego. Kilka zdań wygłosił Antoni Korsak. Ostatni przystanek marszu znajdował się przy Pomniku Powstańców Wlkp., gdzie głos ponownie zabrał Piotr Mikołajczyk. Tutaj złożono również znicze.

Zdjęcia: Izabela Bartoś, UM Krotoszyn