Wirtualny spacer po urzędzie

Normalizacja – nie tylko dla inżynierów…

Wykład pod takim właśnie tytułem odbył się w czwartek, 23 lutego 2017 r., w Bibliotece Publicznej im. A. Fiedlera w Krotoszynie. Autor prezentacji dr inż. Zygmunt Niechoda w przystępny i ciekawy sposób wyjaśnił uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz wielu zebranym gościom jak normy porządkują naszą rzeczywistość.

Spotkanie (objęte patronatem honorowym Starosty Krotoszyńskiego) zorganizowano z inicjatywy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Naczelnik tego wydziału Przemysław Wójcik rozpoczął je od powitania gości i  wykładowcy (rodzinnie związanego z Krotoszynem) i zaakcentowania jak ważną dziedziną jest normalizacja.

Wykładu wspólnie z uczniami wysłuchali m.in. wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski, dyrektor biblioteki Ewa Bukowska, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Pleszewie Sławomir Sobczyk, Iwona Kałużna – dyrektor Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie oraz radny Rady Powiatu Przemysław Jędrkowiak.

Głównymi odbiorcami przekazu byli jednak uczniowie - z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie oraz ZSP 1 w Krotoszynie. Niestety, inne szkoły nie skorzystały z zaproszenia, a szkoda, bo dr inż. Niechoda o normalizacji mówił niezwykle ciekawie i z pasją. Prelegent przedstawił historię porządkowania świata przy pomocy norm, opowiedział też o tym, jak dziś normalizacja służy każdemu niemal aspektowi naszego życia.

Aby wysłuchane treści utrwaliły się w umysłach słuchaczy, na zakończenie wykładu odbył się quiz z nagrodami.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska