Wirtualny spacer po urzędzie

LOK-owskie zimowisko

W dniach 6 – 11 luty Zarząd Powiatowy Lig Obrony Kraju w Krotoszynie zorganizował dla dzieci pozostających w domach w okresie ferii  zimowisko w ramach akcji  ZIMA z LOK – 2017.

W ramach akcji zorganizowano wycieczkę autokarową do Kobylina, Zdun i na szaniec powstańczy, pieszą wycieczkę po Krotoszynie „Szlakiem miejsc pamięci narodowej”, liczne konkursy historyczne, krajoznawcze, plastyczne  i przyrodnicze, turnieje strzeleckie,  rzutowe i  warcabowy oraz dni otwartej strzelnicy, a na koniec  zimowe zawody strzeleckie i rzutowe z pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Łącznie przeprowadzono 27 różnego typu imprez z udziałem 218 osób. Głównym organizatorem zimowiska był kierownik rejonu LOK  Antoni  Azgier oraz członkowie ZP LOK w Krotoszynie Leszek Ostojski, Bernadeta Dolińska, Robert Wasielak, Jerzy  Lech, Iwona Karżewicz.

Ponadto dzieci codziennie miały do dyspozycji gorącą herbatę,  słodkie pieczywo i słodkości dzięki ofiarności naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, a byli  nimi PPH „EWA”, Gminna Spółdzielnia „SCh” z Krotoszyna oraz  piekarnia państwa Wiesławy i Bartosza Kaczyńskich.

Zajęcia na strzelnicy zakończyły się w południe 11 lutego wręczeniem  dyplomów, pucharków i nagród rzeczowych ufundowanych z funduszy Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

                                                                                                                                                          Tekst i zdjęcia:  Antoni Azgier