Wirtualny spacer po urzędzie

Nie bój się, wypłyń na głębię...

Już po raz VI uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali swoje zdolności muzyczne podczas Powiatowego Konkursu Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę”. Uroczystość odbyła się 19.10.2015 roku w sali Krotoszyńskiego Kina „Przedwiośnie”. 

Tegoroczną edycję konkursu ZSP nr 3 przygotował wspólnie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Starostwa Krotoszyńskiego.

Ideą konkursu jest rozpowszechnianie nauk i uczczenie pamięci wielkiego człowieka, św. Jana Pawła II, który już od dziesięciu lat jest patronem szkoły.

Wszyscy uczestnicy podeszli do występów bardzo poważnie i profesjonalnie. Dobór repertuaru i mistrzowskie wykonanie świadczą o tym, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa muzyka, której moc Jan Paweł II, tak często wykorzystywał podczas spotkań z młodzieżą.

Swoją obecnością zaszczycili uczestników i organizatorów przedstawiciele władz powiatowych: Starosta Powiatu Krotoszyńskiego Pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Pan Paweł Radojewski.

W obradach Jury udział wzięli:

•Pan Paweł Radojewski – Wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego,

•Pan Przemysław Wójcik – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie,

•Pani Marzena Wiśniewska – kierownik Biura Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie

•Pan Julian Poczta – Radny Powiatu Krotoszyńskiego, ceniony nauczyciel, przyjaciel młodzieży,

•Pani Małgorzata Mielcarek – z-ca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie,

•Pan Jacek Kępa – Naczelnik Wydział Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie,

•Pani Elżbieta Kurkiewicz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach.

Konkurs prowadzili uczniowie: Anna Talaga i Łukasz Tyrakowski. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodzianki.

Konkurs rozpoczął się występem zespołu „Lorem”. Niektórzy mówią o nich, że to wybuchowa mieszanka muzyczna! To grupa młodych ludzi, mówiących o sobie i świecie, w którym żyją, właśnie poprzez muzykę. Jeden z nich – Dawid Rettig, na co dzień jest uczniem ZSP nr 3. Skład grupy to: Bartek Błaszczyk – perkusja, Michał Bochniak – gitara basowa, Dawid Rettig – instrumenty klawiszowe, Jan Klupś – wokal i gitara, Krystian Błaszczyk – trąbka, Mateusz Kaczmarek –saksofon i Jakub Karpiński – puzon. Grupa rozgrzała publiczność i konkursowe zmagania przebiegały w niecodziennej atmosferze.

Wyjątkowe wrażenie wywarło na wszystkich spotkanie ze szczególnym gościem konkursu – ks. Jakubem Bartczakiem. To kapłan, który w nietypowy i dość zaskakujący sposób prowadzi młodych ludzi do Boga. Mówią, że to prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Organizatorzy wyrażają wielką radość, że zechciał On, już po raz drugi przyjechać na szkolne uroczystości.

 

Nagrodzono następujących uczestników:

KATEGORIA: GIMNAZJUM

•I miejsce: Zespół „Trąby Jerychońskie” z Gimnazjum we Wróblińcu

•II miejsce: Magdalena Wosiek z Gimnazjum w Sulmierzycach

•III miejsce: Zespół w składzie: Karolina Głowacka, Julia Witek, Jana Brezina, Konrad Raczkowski z Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

•I miejsce: Magdalena Dzięcioł, Dominika Sobańska, Kacper Zegar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie

•II miejsce: Wiktoria Góral z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie

•III miejsce: Klaudia Sosnowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów! Do zobaczenia za rok na kolejnych konkursowych zmaganiach!

„Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli; uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów…”

 

tekst i foto ZSP 3 w Krotoszynie.