Wirtualny spacer po urzędzie

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna uroczyście obchodziła Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś odwiedził najmłodszych czytelników biblioteki w Krotoszynie i Chwaliszewie.

8 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca  najsłynniejszego  na świecie misia. Brytyjski autor spisał przygody Kubusia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Zabawka syna - pluszowy miś Winnie - stał się pierwowzorem Kubusia. Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku, druga zaś w 1928 roku. Co niezwykłe - dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

W krotoszyńskiej bibliotece również nie zapomniano o Kubusiu Puchatku i mieszkańcach  Stumilowego Lasu. By przypomnieć tego najbardziej ukochanego przez dzieci misia uczniowie należący do Klubu Czytelniczego przygotowali misiową niespodziankę dla swych młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki   poznali historię Puchatka, wysłuchali o nim i jego przyjaciołach kilku ciekawostek. Nie zabrakło również cytatów z Kubusia Puchatka -  o miłości, przyjaźni, cieszeniu się z każdego dnia… Na koniec uczniowie zachęcili wszystkich do wypożyczenia książki o tym niezwykłym bohaterze,  rozdali kolorowanki z jego podobizną oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie z  kubusiowymi pluszakami.

Spotkanie przygotowały : Bogumiła Pawlik-Berek z biblioteki szkolnej i Beata Kordus-Tysiak z filii nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej.

Amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie - Kubuś Puchatek odwiedził również uczniów klas I-III z ZS w Chwaliszewie. Spotkanie czytelnicze odbyło się 24 stycznia i miało na celu rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Na początku spotkania pluszowy miś przeczytał opowieść o przyjaźni pt. „Kurowanie Kubusia”. Dzieci po wysłuchaniu bajki chętnie odpowiadały na pytania z treści książki. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się skąd pochodzi Kubuś Puchatek i jak nazywają się jego przyjaciele. Podczas spotkania dzieci układały puzzle, odgadywały zagadki oraz brały udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie spotkania pluszowy Kubuś obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, a także kolorowankami ze swoim wizerunkiem.

Spotkanie czytelnicze dla uczniów klas I-III z ZS w Chwaliszewie zorganizowała Hanna Russek z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera – filii nr 5 w Chwaliszewie we współpracy z Martą Bąk – pedagogiem ZS w Chwaliszewie oraz Lucyną Radojewską-Felczak – nauczycielem-bibliotekarzem z ZS w Chwaliszewie.

Tekst: KBP, Hanna Russek
Zdjęcia: KBP, Hanna Russek, Joanna Kordus-Mróz