Wirtualny spacer po urzędzie

W Benicach język niemiecki jest klar…

23 stycznia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Benicach odbyła się już XII edycja Powiatowego Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 gimnazjów powiatu krotoszyńskiego - Gimnazjum nr 4, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół w Rozdrażewie, Zespół Szkół w Orpiszewie oraz  Zespół Szkół w Benicach.

Konkurs składał się z etapu szkolnego i powiatowego. W etapie powiatowym wzięło udział 10 uczniów, którzy przybyli do benickiej szkoły wraz ze swoimi opiekunami.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa i gramatyki oraz konwersacji w języku niemieckim. Konkurs miał również zwrócić uwagę uczniów na rolę języków obcych i zachęcić do dalszej nauki.

Główną nagrodę wygrała Anna Czachorek z Zespołu Szkół nr 1, drugie miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 4 Aleksandra Żyto, trzecie zaś Aleksandra Gendera z Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie.

Nagrody zwycięzcom zostały wręczone przez dyrektor Sabinę Rybakowską, przedstawicieli władz Miasta i Gminy Krotoszyn oraz  Starostwa Powiatowego – Małgorzatę Mielcarek i Przemysława Wójcika oraz organizatorkę konkursu Joannę Kamińską – Leydy.

Organizatorzy konkursu dziękują sponsorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Gmina Krotoszyn oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Benicach.

Tekst i zdjęcia: ZS Benice