Wirtualny spacer po urzędzie

VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych

18 stycznia 2017 r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Święta, święta, czas kolędowania” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie.

Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych.

Inicjatorem i koordynatorem  konkursu rokrocznie jest Mariola Snela – Mosińska, którą w organizacji wspiera zespół nauczycieli z SOSW w Konarzewie.

W konkursie wzięli udział uczniowie i podopieczni z 11 placówek specjalnych. Wszystkich gorąco przywitała przewodnicząca jury - wicedyrektor Iwona Nowacka. W jury konkursu zasiedli: Tomasz Chudy - Burmistrz Miasta i Gminy Zduny, o. Walenty Piechaczek - franciszkanin z Kobylina, Alina Selbirak – prezes Stowarzyszenia „Motylek”, s. Anna Wojciechowska – dyrektor DPS w Zdunach, Mirosława Sajur – sołtys Konarzewa, Sławomira Ryba - przewodnicząca KGW w Konarzewie.

Fundatorami nagród w konkursie byli: Burmistrz Miasta i Gminy Zduny oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Młodzi wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, a w czasie obrad jury uczestnicy spotkania mogli kolędować wspólnie z Mateuszem Gaertnerem, Darią Droszcz i postulantami ze zgromadzenia oo. Franciszkanów w Kobylinie, którym przygrywała na akordeonie pani Honorata Mikołajczyk, nauczycielka naszego Ośrodka. Konkurs, jak co roku, odbył się w prawdziwie rodzinnej atmosferze i choć nie wszyscy wykonawcy mogli zdobyć pierwsze miejsca, to nikt nie został bez nagrody i świątecznego poczęstunku.

VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Święta, święta, czas kolędowania” odbywał się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Zduny oraz został wsparty przez przyjaciół Ośrodka.

Tekst i zdjęcia: Ewa Jakubczak, SOSW Konarzew