Wirtualny spacer po urzędzie

Materace dla krotoszyńskiego hospicjum

Pięć materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych przekazało Zakładowi Opiekuńczo - Leczniczemu i Zakładowi Opieki Paliatywnej w Krotoszynie Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Materace kupiono dzięki akcji zorganizowanej przez wolontariuszy na początku grudnia 2016.

- To taka nasza krotoszyńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tak podsumował akcję Ryszard Łopaczyk, prezes Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Od kilku lat wolontariusze organizują u schyłku jesieni koncert charytatywny, podczas którego prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz krotoszyńskiego hospicjum. Za pieniądze zebrane podczas ostatniego koncertu (odbył się on w grudniu 2016) zakupiono pięć materacy, niezbędnych w codziennej terapii pacjentów obu zakładów mieszczących się przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie.

W środę, 11 stycznia, odbyło się oficjalne przekazanie nowo zakupionego sprzętu. CWZK  reprezentował prezes Ryszard Łopaczyk, który jednak bardzo podkreślał ogromną rolę i zaangażowanie jednego z wolontariuszy - Jana Pawlika. Z kolei z ramienia SP ZOZ w Krotoszynie występowali: kierownik ZOL i ZOP Barbara Kościńska-Krzyżańska, wicedyrektor SP ZOZ Mieczysław Pełko oraz Waldemar Czech, lekarz internista.

Barbara Kościńska-Krzyżańska zaprezentowała, na czym polega działanie sprzętu. Przyznała, że gdyby każde łóżko było w takim zestawie, jaki pokazała, byłby to szczyt marzeń w każdym oddziale krotoszyńskiego szpitala. 

tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa