Wirtualny spacer po urzędzie

Świąteczne odwiedziny w szpitalu

Każdego roku, z ogromną dawką pozytywnej energii oraz dobrych życzeń, do chorych dzieci udają się przedstawiciele Powiatu Krotoszyńskiego. Tak było i tego roku, w przeddzień Wigilii świąt Bożego Narodzenia (23.12), Wicestarosta Krotoszyński wraz ze swoimi świątecznymi pomocnikami udali się do szpitala powiatowego.

W rolę gwiazdorów wcielili się Paweł Radojewski - Wicestarosta, Andrzej Wichłacz - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz Judyta Nowaczyk. Szczególni goście odwiedzili najmłodszych pacjentów krotoszyńskiego szpitala. Każdemu dziecku wręczyli drobny upominek, a uśmiechem i świątecznymi życzeniami pragnęli wprowadzić trochę radości na sale Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Krotoszynie.

Pobyt w szpitalu jest wydarzeniem stresującym dla każdego bez względu na wiek. Lekarze, pielęgniarki, a przede wszystkim rodzice, którzy przebywają z dziećmi na oddziale dokładają wszelkich starań, aby pobyt w szpitalu była jak najbardziej miły. Dlatego mamy nadzieję, że świąteczne odwiedziny pomogły obecnym poczuć magię świąt i oderwać myśli od szpitalnej rzeczywistości. Wicestarosta żegnając pacjentów i ich rodziców, życzył wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

Tekst i foto: E. Wrońska