Wirtualny spacer po urzędzie

UKS Bila z przytupem otworzyła kolejne dziesięciolecie działalności.

Od 12 do 16 grudnia 2016 roku w Rumi odbywały się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w bilard. Były to pierwsze mistrzostwa z udziałem zawodniczki UKS Bila Zduny - Weroniki Karwik. Zawodniczka jak na swój debiut zaprezentowała się bardzo dobrze.

W pierwszą odmianę 8-bil Weronika uplasowała się na 5 miejscu, identyczne jak w 10-bil. Jednak to 9 okazała się dla zawodniczki najszczęśliwsza, ponieważ Weronika wygrała z tegoroczną Mistrzynią Polski w 10-bil a zarazem z Mistrzynią Europy - Katarzyną Wesołowską i dopiero w półfinale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce Ewie Bąk. Tym samym zdobyła swój upragniony pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet. Aby dostać się na te mistrzostwa zawodniczka Bili uczestniczyła w Pucharach Polski Kobiet, które trwały cały rok. Na koniec sezonu 2016, Weronika w rankingu kobiet uplasowała się na 4 miejscu - najwyżej we wszystkich dotychczasowych startach. Udział w tych zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starosty Krotoszyńskiego.

To nie był jedyny sukces mieszkańców powiatu krotoszyńskiego na tych mistrzostwach. Oprócz młodej bilardzistki w turnieju wziął udział Paweł Galeja - prezes UKS Bila, był sędzią głównym Mistrzostw Polski w Bilard.

UKS Bila z przytupem otworzyła kolejne dziesięciolecie działalności.

tekst i foto: UKS Bila