Wirtualny spacer po urzędzie

Przedświąteczne spotkanie z dziennikarzami

Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka zaprosił dziennikarzy lokalnych mediów na tradycyjne przedświąteczne spotkanie. Rozmawiali o najważniejszych dla powiatu tematach: szpitalu, drogach, edukacji.

W spotkaniu udział wzięli zarówno dziennikarze lokalnych tygodników: Gazety Krotoszyńskiej, Wielkopolskiej Gazety Lokalnej Krotoszyn, Rzeczy Krotoszyńskiej, Życia Krotoszyna, jak i portali internetowych: www.ikrotoszyn.pl oraz www.e-powiat24.pl.

Starosta Stanisław Szczotka podsumował mijający rok. Sporo czasu poświęcił powiatowemu szpitalowi, w którym w ostatnim czasie sporo się zmieniło, począwszy od zmiany dyrekcji. Przypomniał o planowanej rozbudowie obiektu przy ul. Mickiewicza i o tym, że jej sfinansowanie pochłonie znaczną część powiatowych środków inwestycyjnych. Dlatego też inwestycje drogowe będą musiały zejść na dalszy plan.

Na temat realizacji tegorocznego budżetu i planów na rok 2017 mówił skarbnik powiatu Andrzej Jerzak. Podkreślił, że zadłużenie powiatu krotoszyńskiego jest wprawdzie spore, ale sytuacja nie jest niepokojąca.

Kilka zdań na temat pozyskiwania środków zewnętrznych powiedziała Marzena Wiśniewska, kierownik Biura Promocji i Rozwoju.

Nie obyło się oczywiście bez dodatkowych pytań ze strony dziennikarzy - na tym przecież polega ich praca.

Spotkanie zakończono świątecznymi życzeniami. Starosta wręczył też gościom drobne upominki.