Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie wigilijne z pracodawcami w ZSP3

Już czwarty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie gościł pracodawców uczniów na uroczystym spotkaniu świątecznym. Kolorowe choinki, renifery, gwiazdki, aniołki i pięknie rozświetlone szkolne korytarze, doskonale oddawały klimat zbliżających się świąt. Uroczysty nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym.

Gości przywitał dyrektor Eugeniusz Janiczek. Wyraził ogromne zadowolenie, że pracodawcy już kolejny raz tak licznie przyjęli zaproszenie. Życząc wszystkim spokojnych, radosnych świąt i wielu sukcesów w Nowym Roku podkreślił, jak ważna jest dobra współpraca między wszystkimi instytucjami kształtującymi kolejne pokolenia młodzieży.

Następnie kierownik szkolenia praktycznego Piotr Gabryelczyk wskazał na korzyści, jakie dzięki harmonijnej współpracy odnoszą uczniowie i cała szkoła. Zwrócił uwagę, że dynamika zmian na rynku pracy wymaga często nowych, zdecydowanych rozwiązań. Dzięki życzliwości, fachowej pomocy i zrozumieniu ze strony swoich pracodawców młodzież ma większą szansę na wybranie dalszej drogi rozwoju swoich zawodowych pasji i umiejętności.
 
Nie zabrakło przedstawicieli władz powiatowych i instytucji współpracujących ze szkołą. Obecny był wicestarosta Paweł Radojewski oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie - Przemysław Wójcik.

Wspólne biesiadowanie rozpoczął ks. Stanisław Mieszała - proboszcz parafii p.w. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Wyraził on radość z faktu, iż w szkole noszącej zaszczytne imię Jana Pawła II przywiązuje się tak dużą wagę do zwyczajów i obrzędów. Duchowny odczytał Ewangelię i życzył wszystkim wielu łask Bożych na święta i cały nadchodzący Nowy Rok. 

Życzenia wszelkiej pomyślności złożył także wicestarosta Paweł Radojewski. Wskazał, iż kluczem do sukcesu jest właśnie zaangażowanie w wychowanie i dobra współpraca szkoły ze środowiskiem pracodawców, gdzie uczniowie rozwijają swoje umiejętności zawodowe. Życzył wszystkich zebranym wielu sukcesów w pracy dydaktycznej oraz radosnych, rodzinnych świąt.

Następnie uczennice: Klaudia Radziszewska, Anna Talaga i Patrycja Pluta, zaprosiły uczestników do udziału w konkursie: „Z notatnika kinomaniaka”. Wprowadziły elementy humoru i rywalizacji. Tematyką była znajomość filmów i bajek o tematyce świątecznej. Okazało się, że wiedza i zainteresowanie zebranych były bardzo duże. Goście chętnie angażowali w kolejne zadania, a najlepsi otrzymali nagrodę główną – piękne serce z piernika – dzieło szkolnych mistrzów cukiernictwa. Zabawa była wyśmienita.

Po całej szkole roznosił kuszący zapach wigilijnych smakołyków, dlatego dyrektor serdecznie zaprosił wszystkich do ich degustacji. Przygotowanym pysznościom trudne było się oprzeć. Wszyscy rozkoszowali się więc wspaniałymi potrawami rybnymi, pierogami, bogactwem sałatek, wyśmienitą zupą grzybową i innymi cudeńkami sztuki kulinarnej, pieczołowicie przygotowanymi przez uczniów pod fachowym kierunkiem Marioli Kaczmarek.

Świąteczny klimat budowała także pięknie podana kawa i wykwintne słodkości. Wszyscy cieszyli się, że w codziennym zabieganiu i szczególnym okresie świątecznych przygotowań mają okazję, by zatrzymać się na chwilę i odetchnąć. W miłej atmosferze rozmawiano o rozwoju dalszej współpracy, wymieniając się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Tekst i zdjęcia: ZSP3 Krotoszyn