Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiana była książka „Król” Katarzyny Ryrych. Kolejne spotkanie zaplanowano na 14 grudnia 2016 r. -  godzinie 16:00.

Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w „Brooklynie”, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu – o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli. Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna – bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku.

Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

W konkursie Książka Roku 2015 "Król" otrzymał wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY.

Chcesz zapisać się do Dyskusyjnego Klubu Książki? Zapytaj w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Zawsze serdecznie witamy nowych klubowiczów.

Tekst: Marlena Nabzdyk, zdjęcia: Marcin Laska