Wirtualny spacer po urzędzie

Sporo wiedzą o zdrowiu i Polskim Czerwonym Krzyżu

24 listopada 2016 roku Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie przeprowadził XXV edycje Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu i Polskim Czerwonym Krzyżu na szczebli powiatowym. Do etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy przeszli eliminacje szkolne.

Rywalizowano w dwóch kategoriach:

Szkoły ponadgimnazjalne;
1.     Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie
2.     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie
3.     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie
4.     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach
5.     Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie
6.     I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Gimnazja;
1.     Zespół Szkół w Chwaliszewie
2.     Zespół Szkół w Benicach
3.     Gimnazjum w Kobylinie
4.     Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie
5.     Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
6.     Zespół Szkół w Zdunach

Uczniowie rozwiązywali test złożony z 30 pytań, na co mieli 30 minut. Tematyka dotyczyła zdrowego odżywiania, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz historii Międzynarodowego i Polskiego Czerwonego Krzyża. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody zakupione z dotacji otrzymanej w wyniku otwartego konkursu ofert Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Najwyższy wynik w kategorii gimnazjów uzyskała;

1.     Maria Kostka z Zespołu Szkół w Benicach - 19 punktów / 30 możliwych -czas oddania po 10 min.23,67– I miejsce
2.     Zuzanna Tokarek z Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie uzyskała 18 punktów/ 30 możliwych – czas oddania po 10 min.11,58 – II miejsce
3.     Patrycja Krzyżyńska z Zespołu Szkół w Zdunach uzyskała 18 punktów /30 możliwych do zdobycia – czas oddania po 13 min.04,12 – III miejsce – w tym przypadku o zajęciu trzeciego miejsca zdecydował czas oddania testu, zgodnie z regulaminem Olimpiady.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze trzy miejsca przypadły;
1.     Oliwii Młodej z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie uzyskując 25 punktów / 30 możliwych do zdobycia  - I miejsce
2.     Paulinie Marek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie zdobywając 21 punkty/ 30 możliwych  - II miejsce
3.     Kindze Napierała z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie która uzyskała 18 z 30 punktów możliwych do uzyskania zajmując tym samym III miejsce.

Uczennice, które zdobyły pierwsze miejsca będą reprezentować nasz Powiat w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w miesiącu marcu 2017 roku w Poznaniu.

W komisji oceniającej pracowali: Judyta Nowaczyk ze starostwa, Krzysztof Kierzek Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Krotoszynie, Ryszard Górka, Halina Panek oraz Małgorzata Kaczmarek z PCK.