Wirtualny spacer po urzędzie

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

W dniu 26 listopada 2016 roku odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krotoszynie. Wśród zaproszonych gości w zjeździe uczestniczył Wiceprezes Zarządu Głównego Związku a jednocześnie Prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego dh Stefan Mikołajczak oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP ROP dh Krzysztof Grabowski. Strażacy ochotnicy powiatu krotoszyńskiego podsumowali pięcioletnią kadencję oraz dokonali wyboru nowych władz.

Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka w swym wystąpieniu stwierdził, że Związek jest kontynuatorem chlubnych tradycji ruch strażackiego wyrażających się w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służenia Ojczyźnie. Działalność  strażacka jest bardzo wysoko ceniona przez społeczeństwo ziemi krotoszyńskiej, któremu codziennie ofiarowujecie swe poświęcenie i oddanie, niosąc pomoc w momencie zagrożenia zdrowia, życia i mienia, w myśl sztandarowego hasła „Bogu na chwałę – bliźniemu na ratunek’.  Starosta podziękował samorządom gminnym powiatu krotoszyńskiego za stałe wspieranie jednostek OSP oraz PSP w doposażaniu w nowoczesny sprzęt , który powoduje, że akcje ratownicze są coraz bardziej skuteczne i profesjonalne. Podziękował  dh Edwardowi Kozupie za wieloletnie kierowanie  Związkiem w Powiecie Krotoszyńskim.  Życzył strażakom spełnienia planów i zamierzeń, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym .

IV Zjazd wybrał nowe władze w następującym składzie:

- Prezesem Oddziału Powiatowego Związku  został wybrany dh Jacek Wybierała,
- Wiceprezesami zostali: dh Henryk Szkudłapski oraz dh Waldemar Florkowski,
- funkcję sekretarza ponownie powierzono  dh Andrzejowi Wichłaczowi,
- funkcję skarbnika ponownie powierzono dh Kazimierzowi  Patalasowi,
- funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej powierzono  dh Mirosławie Sajur,
- delegatami na zjazd wojewódzki zostali: dh Jacek Wybierała, dh Jerzy Jasiński, dh Waldemar Florkowski.

We władzach wojewódzkich Związku, Oddział Powiatowy reprezentowali będą dh Jacek Wybierała i dh Henryk Szkudłapski.

W czasie zjazdu odznaczeni zostali:

1) Odznaką Honorową „ Za Zasługi dla Rozwoju Województwa Wielkopolskiego” - Sztandar OSP Gorzupia oraz dh Tadeusz Pierzchała- OSP Zalesie Wielkie,
2) Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa  - dh Tomasz Szyrner – OSP Zduny.
3) Odznaką Strażak Wzorowy – dh Nalewajko Remigiusz i Bąkowski Dobrosław – OSPKrotoszyn II  .                                           

Opracował: Andrzej Wichłacz
Foto: Szymon Sikora