Wirtualny spacer po urzędzie

Podopieczni z SOSW w Borzęciczkach z wizytą w Weimarze

W dniach od 17 do 21 października 2016r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach uczestniczyła w kolejnym spotkaniu integracyjnym z niemieckimi uczniami z partnerskiej szkoły Lebenshilfe Bad Gardensheim w Seesen. 

Tym razem organizatorami byli przyjaciele z Niemiec. Zaproponowali, aby nasza i ich grupa uczniów wraz z opiekunami spotkały się w mieście Weimar, będącym europejskim centrum kultury. Weimar to miasto, w którym mieszkały czołowe postacie gatunku literackiego zwanego klasyką weimarską jak: Goethe i Schiller.

Wspólnie spędzony czas obfitował w wiele atrakcji. Różnego rodzaju gry i zabawy integracyjno  - sportowe dały szansę na lepsze poznanie się, nawiązanie dobrych relacji. Wspólnie też zwiedzaliśmy Weimar. Pani „przewodnik” oprowadziła nas po naprawdę urokliwej zabytkowej części miasta opowiadając różne ciekawostki. Niemieccy nauczyciele ujęli również w planie zwiedzanie „Muzeum pszczół”. Na początku była degustacja chleba posmarowanego różnego rodzaju miodami. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po muzeum, gdzie omówione zostało życie i zwyczaje pszczół na podstawie ilustracji oraz eksponatów. Mogliśmy też samodzielnie wykonać świeczkę z wosku pszczelego. Dużą niespodzianką był wyjazd na kręgle, a tam mile spędzony czas podczas „rywalizacji”. Codziennie wieczorem uczniowie bawili się na dyskotece. Kolejnym punktem w programie było wykonywanie każdego dnia elementów do albumów o naszym pobycie w Weimarze. Te elementy to rysunki i opisy tego co robiliśmy. Do tego na bieżąco drukowane były zdjęcia wykonywane przez nauczycieli. Ostatniego dnia wszystko zostało zebrane i wieczorem otrzymaliśmy w prezencie piękny album. Podczas wspólnego pobytu w Weimarze czas upłynął nam w miłej i przyjaznej atmosferze.      

Tekst i zdjęcia: SOSW Borzęciczki

(gallery}10-Pazdziernik_2016/17-Weimar{/gallery}