Wirtualny spacer po urzędzie

Nagrodzone dziewczyny z Rozdrażewa

W poniedziałek, 26 października 2016 r., w Sali Wiejskiej w Rozdrażewie odbyło się spotkanie, w czasie którego podsumowano udział Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rozdrażewa w Zawodach Ogólnopolskich MDP wg CTIF, które odbyły się w Wiśle.

W spotkaniu uczestniczyły: dziewczyny z MDP Rozdrażew, Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. Jacek Strużyński ze swoim zastępcą bryg. Tomaszem Niciejewskim, wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Rozdrażew, przedstawiciele Zarządu OSP Rozdrażew.

Spotkanie stało się dobrą okazją do wręczenia listów gratulacyjnych i nagród zawodniczkom, które reprezentowały powiat krotoszyński zawodach.

Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozdrażewie działają dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – męska i żeńska. W roku 2015 dziewczyny z MDP Rozdrażew rozpoczęły ćwiczenia i przygotowania do zawodów wg regulaminu CTIF. Zapał dziewczyn, zdyscyplinowanie i przede wszystkim frekwencja na treningach doprowadziły do zakwalifikowania się na zawody powiatowe w 2015 r., w których zajęły pierwsze miejsce. Sukces ten spowodował, że po raz pierwszy drużyna otrzymała zaproszenie na zawody wojewódzkie, które odbyły się 25 czerwca 2016 r. Zajęcie drugiego miejsca umożliwiło start w Zawodach Ogólnopolskich MDP wg CTIF w dniach 2-4 września w Wiśle, gdzie drużyna zajęła ósme miejsce.

Upartość w dążeniu do celu poparty ciężką mozolną pracą i treningami jest gwarancja sukcesu na co znakomitym przykładem jest drużyna MDP Rozdrażew.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski
Zdjęcia: Iza Włodarczyk