Wirtualny spacer po urzędzie

Kołłataj będzie współpracował z Uniwersytetem Medycznym

Kolejna umowa na utworzenie klasy patronackiej podpisana. Tym razem porozumienie o współpracy zawarło I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się w czwartek, 20 października 2016, w auli I LO w Krotoszynie. Z ramienia szkoły pismo sygnowała dyrektor Elżbieta Płóciennik, z ramienia uniwersytetu – prorektor prof. Dr hab. Edmund Grześkowiak.

To dla szkoły i powiatu krotoszyńskiego niewątpliwy sukces i wielka szansa dla uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym. Szczegóły współpracy zostaną dopiero sprecyzowane, już dziś wiadomo natomiast, że uczniowie Kołłątaja cyklicznie będą brać udział w zajęciach uniwersyteckich.

W spotkaniu udział wziął Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka wraz z zastępcą Pawłem Radojewskim, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, radny powiatowy Dariusz Rozum, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik, nauczyciele i uczniowie.

Tuż po podpisaniu porozumienia był czas na prezentację uczniowskich talentów. Wojciech Raś zaprezentował film o swojej pasji filmowca i projekcie Hugon TV. Anna Glinkowska, Julia Dzierla, Aleksandra Otworowska, Alicja Kramarz i Katarzyna Siekierkowska przedstawiły własne projekty badawcze z chemii i biologii. Monika Jagodzińska opowiedziała o swojej wydanej niedawno książce „Cykl”, talenty muzyczne pokazali natomiast członkowie zespołu Hugoband i Błażej Zawikowski.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa