Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

We wtorek, 4 października 2016 r., wczesnym rankiem z udziałem wicestarosty Pawła Radojewskiego oraz zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierza Szała - przy firmie Mahle  zainaugurowano akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”.

Idea podjęcia działań w tym kierunku zrodziła się na forum Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2012 roku i wpisuje się w realizowany od 2003 roku program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.  Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zakupiono 300 kamizelek odblaskowych, które będą wręczane rowerzystom przez Policję w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.  Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone   kamizelki, nie zostaną na przysłowiowym wieszaku i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty oraz osób poruszających się pieszo. Obowiązek posiadania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym od zmroku do świtu nakładają obowiązujące  przepisy.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: mł. asp. P. Szczepaniak