Wirtualny spacer po urzędzie

Seniorzy mają sporo inicjatywy

W piątek, 23 września 2016 r., w Krotoszynie odbyła się kolejna edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą”. Tym razem hasłem przewodnim była biesiada.

Już od rana krotoszyńskie kino Przedwiośnie tętniło życiem. W holu swoje stoiska rozstawiali uczestnicy wystawy prac rękodzielniczych i kulinariów, zapełniała się też widownia czekająca na występy artystyczne.

Organizatorzy, czyli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz powiatowy zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, tradycyjnie powołali dwie komisje oceniające zdolności seniorów z powiatu krotoszyńskiego i powiatów ościennych. Warto  bowiem podkreślić, że w przeglądzie co roku udział bierze kilkaset osób z kilku powiatów. Jurorzy wcale nie mieli łatwego zadania.

Grand Prix za najlepszy występ indywidualny zdobył Stanisław Podymski ze Stowarzyszenia „Senior XXI” z Gołuchowa. W tej kategorii jury przyznało jeszcze trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Eugenia Chojnacka – Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wlkp., Zygmunt Ziętkiewicz – PZERiI Koło w Koźminie Wlkp. Oraz Mieczysław Gryszka – Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina”.

Grand Prix za najlepszy występ zespołowy przyznano zespołowi „Trio” działającemu przy Gminnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gołuchowie. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały następujące zespoły:

- Grupa Śpiewaczy „Przyjaciele” – Klub Seniora PRZY MGOPS w Koźminie Wlkp.
- Kapela Ludowa „Malińczoki” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach
- Grupa teatralna seniorów „Gracja” wspólnie z teatrzykiem „Iskierki” z ZSP w Rozdrażewie – Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich
- Zespół Śpiewaczy „Tęcza” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach
- Grupa wokalna „Retro” przy Kole PZERiI w Borku Wlkp.
- Zespól i Kapela „Senior” w Zdunach
- Zespół Śpiewaczy przy Klubie Seniora „jesienny Liść” w Rawiczu-Sarnowie
- Żeński Chór „Echo” przy PZERiI w Pleszewie
- Zespół „Pogodni” PZERiI Koło nr 2 w Krotoszynie

Nagrodę za najlepszy występ tematyczny otrzymał natomiast Zespół śpiewaczy „Kalina” przy7 Kole Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi.

Grand Prix za najlepsze rękodzieło otrzymała Joanna Kędzierska – PZERiI – Koło w Kobiernie. Wyróżnieni w tej kategorii to:
- Maria Szamion - Klub seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp.
- Teresa Kowalczyk - PZERiI Oddział w Krotoszynie
- Włodzimierz Stasiak - Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie
- Leokadia Orpel - Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi
- Bogumiła Poczta - PZERiI Oddział w Krotoszynie

 

 Grand Prix za najlepszy produkt „Biesiadny przysmak” przyznano Irenie Marszałek – PZERiI Koło w Kobiernie.  Wyróżnieni w tej kategorii:
- Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu
- Klub Seniora w Miejskiej Górce

Nagrodę za najlepiej zaaranżowane stanowisko otrzymała Solidarność Weteranów Pracy w Zdunach.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa