Wirtualny spacer po urzędzie

Święto Policji - awanse, odznaczenia i gratulacje

24  lipca w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza mundurowi i cywilni pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie spotkali się na uroczystych obchodach swojego święta. Były przemówienia, awanse i podziękowania za ciężką służbę. Powiat Krotoszyński reprezentowali – Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kulka oraz wicestarosta Paweł Radojewski.

Przybyli też przedstawiciele samorządów gminnych oraz innych służb. Zaproszono emerytowanych pracowników i rodziny funkcjonariuszy. Kilkanaście osób odebrało bowiem tego dnia nominacje na stopnie oficerskie i podoficerskie.
Obecnie w powiecie krotoszyńskim pracuje 124 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zatrudnia także 19 pracowników cywilnych. Wszystkim tym osobom za ciężką i skuteczną pracę podziękował Komendant Powiatowy Policji insp. Wojciech Kasprowicz.
Jako że policja w tym roku obchodzi 25-lecie odrodzenia swoich struktur w wolnej Polsce sierż. Szt. Teresa Walkowiak przypominała historię krotoszyńskiej policji.
Był to też jubileusz utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Obie organizacje uhonorowały swoich aktywnych członków i osoby wspierające pamiątkowymi medalami. 
W imieniu samorządu powiatowego do pracowników policji zwrócił się wicestarosta Paweł Radojewski. Odczytał on list gratulacyjny od starosty krotoszyńskiego i przewodniczącego rady, a także przekazał kilka słów od siebie. Przypomniał m.in. iż jako osoba pozostająca do niedawna w czynnej służbie zdaje sobie sprawę z tego, że nikt nie styka się w swej pracy z takim ogromem ludzkiego nieszczęścia i tragedii jak policjant. „Jedni nas lubią i cenią, drudzy nas nie lubią, ale cenią to co robimy, bo dzięki temu czują się bezpieczni" – zauważył włodarz powiatu.
Uroczystości tegoroczna była też okazją do uhonorowania najlepszych dzielnicowych, wybranych głosami mieszkańców oraz  samorządów i innych partnerów społecznych. Na miano najlepszego zasłużył st. sierż. Patryk Cepa z Krotoszyna, drugą lokatę otrzymał st. Asp. Artur Jankowski z Koźmina Wlkp., a trzecią  st. Asp. Krzysztof Grzemski z Krotoszyna.

Zobacz listę awansowanych funkcjonariuszy!