Wirtualny spacer po urzędzie

Święto pieczonego ziemniaka w Konarzewie

W środę, 28 września 2016 r., Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie obchodził tradycyjne „Święto pieczonego ziemniaka”. W tym roku było ono wyjątkowe ze względu na niezwykłych gości i zakończenie projektu „Mam dobry pomysł- Pomagam”, koordynowanego przez Tomasza Ogórka i Zespół Projektu Wolontariatu PKN Orlen Ostrów Wlkp.

Dzięki projektowi ośrodek otrzymał mały plac zabaw dla  dzieci, stół do tenisa stołowego, piłki oraz sprzęt do rzutek. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie ciągle nowe pomysły na niesienie dobra oraz owocna współpraca z wolontariatem z Ostrowa Wlkp., którą od lat prowadzi Mariola Snela-Mosińska.

Miło było zatem organizatorom "ziemniaczanego święta" gościć osoby, które przekazały dary dlah uczniów i z sercem angażują się w działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych -  a wśród nich: Wojciecha Gąsieńca - kierownika Terminala Paliw TP74 PKN Orlen w Ostrowie Wlkp., wolontariuszy z Wolontariatu Pracowniczego PKN Orlen Ostrów Wlkp. pod przewodnictwem T. Ogórka oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Ostrowa Wlkp. i ich opiekunów: Ewę Sikorską i Krystynę Tomalkiewicz, wolontariuszy i drużynę piłkarską z Gimnazjum nr 4 z Ostrowa Wlkp. i ich opiekunów: Annę Żmudę –Kuberacką i Piotra Frencla.

Korzystając z pięknej pogody uczestnicy spotkania zgromadzili się, aby wspólnie brać udział w zabawach integracyjnych z ziemniakiem w roli głównej. Przyszedł też czas na obiecany mecz rewanżowy, który drużyna gospodarzy rozegrała z drużyną z gimnazjum. Pojedynek zakończył się remisem 4: 4, o zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne, 5: 4. Wygrali nasi chłopcy, a po meczu obie drużyny umówiły się na rewanż w Ostrowie Wlkp. Nie zabrakło oczywiście konkurencji sportowych, dobrej muzyki, śpiewów, tańców, hipoterapii, przejażdżek na bryczce czy warsztatów qullingu. Każdy mógł też upiec swojego ziemniaka i skosztować pieczonych kiełbasek, które zasponsorowała firma NTS Mizgalski z Krotoszyna.

Tekst i zdjęcia: SOSW Konarzew