Wirtualny spacer po urzędzie

Sadzili las - dla siebie i dla przyszłych pokoleń

W czwartek, 22 września br. w na terenie Leśnictwa Lila dzieci i młodzież z gminy Zduny oraz pracownicy Starostwa z wicestarostą na czele sadzili las.

W akcji sadzenia lasu pn. "Dla nas i przyszłych pokoleń" udział wzięli: dzieci z Publicznego Przedszkola i Parafialnego Przedszkola w Zdunach, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, a także Wicestarosta Krotoszyński, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn. Sadzenie miało miejsce w miejscowości Ruda.

Akcji towarzyszył szeroki program edukacji ekologicznej przygotowany przez leśników. W Leśnictwie Lila czekały sadzonki drzew zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśnicy:  Anna Komorowska, Krystian Chmielarz i Mariusz Wolnik, pod których ścisłym nadzorem wicestarosta Paweł Radojewski wraz z przedszkolakami, młodzieżą i opiekunami  nasadzili sadzonki świerku.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem. Warto podkreślić, że rok 2016 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co dzień.

Tekst i zdjęcia: Danuta Kułaga