Wirtualny spacer po urzędzie

III Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego

W sobotę, 17 września 2016 r., na terenie Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie i Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie odbyły się III Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego powiatu krotoszyńskiego. W mistrzostwach udział wzięło 11 drużyn.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Jacek Strużyński o godzinie 8.40 dokonał otwarcia Mistrzostw.

Mistrzostwa rozpoczęły się od pisemnego testu wiedzy teoretycznej w świetlicy KP PSP. Następnie trzyosobowe drużyny zmierzyły się z przygotowanymi pozoracjami. Zadaniem startujących zespołów było udzielenie pomocy: dziecku po zadławieniu ciałem obcym, osobie dorosłej próbującej popełnić samobójstwo, osobie po upadku z wysokości i osobie z atakiem padaczki.

Sędzią Głównym zawodów był  st. asp. Grzegorz Goliński - Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP w Krotoszynie, natomiast w skład komisji weszli: asp. Mateusz Dymarski, st. ogn. Monika Grząka, sekc. Piotr Niśkiewicz, st. str. Bartosz Bladziak, st. str. Łukasz Wyduba.

Mistrzostwa przeprowadzone zostały w dwóch klasyfikacjach:

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza:
I miejsce – zmiana III JRG Krotoszyn
II miejsce  - zmiana II JRG Krotoszyn
III miejsce – zmiana I JRG Krotoszyn

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej:
I miejsce OSP Krotoszyn
II miejsce OSP Zduny
III miejsce OSP Roszki
IV miejsce OSP Koźmin Wielkopolski
V miejsce OSP Czarny Sad
VI miejsce OSP Kobylin
VII miejsce OSP Biadki
VIII miejsce OSP Zalesie Wielkie

Drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy uczestnictwa w Mistrzostwach, które wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. mgr inż. Jacek Strużyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie dh Edward Kozupa oraz Zastępca Burmistrza Zdun Miłosz Zwierzyk.

Główna nagroda - Kamizelki KED  ufundowane przez Hodowlę Roślin Smolice, trafiły do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, oraz Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Każdy strażak uczestniczący w Mistrzostw otrzymał upominki rzeczowe, które ufundowane zostały przez Zakłady Mięsne BM Kobylin oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Po zakończonych konkurencjach z zakresu ratownictwa medycznego uczestnicy zawodów mogli przystąpić do Indywidualnych zawodów w strzelectwie sportowym do rzutek o puchar sponsora Firmy Gembiak&Mikstacki.

Zawody wygrał dh Marek Krzyżanowski, II miejsce dh Arkadiusz Motyl, III miejsce dh Zenobiusz Bałoniak. Nagrody wręczył Dyrektor Naczelny firmy Wiesław Gembiak.

Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie.

Wszystkim sponsorom i organizatorom Mistrzostw serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas
Zdjęcia: st. asp. Grzegorz Goliński, st. ogn. Monika Grząka, dh. Mariusz Błaszczyk