Wirtualny spacer po urzędzie

ROD im. M. Kopernika w Krotoszynie świętował 60-lecie

Sześćdziesięciolecie istnienia obchodził w minioną sobotę Rodzinny Ogród Działkowy im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie. Jubileuszowe uroczystości połączono z dorocznymi obchodami Dnia Działkowca i 35-leciem Polskiego Związku Działkowców.

ROD im. Mikołaja Kopernika to jeden z kilku ogrodów znajdujących się przy ul. Raszkowskiej w Krotoszynie. W minioną sobotę trafić było tam jednak bardzo łatwo: szeroko otwarta brama i dźwięki muzyki nie tylko działkowców zachęcały do udziału w święcie.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Franciszek Marszałek, przewodnicząca Rady Osiedla nr 8 w Krotoszynie Maria Właśniak, prezesi innych ogrodów działkowych z Krotoszyna i powiatu oraz przedstawiciel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców.

Gości witał prezes ROD im. M. Kopernika – Józef Kościelny. W kilku słowach przypomniał historię ogrodu, który jest jednym z najstarszych w mieście. Następnie odsłonięto pamiątkową tablicę, umieszczoną na ścianie świetlicy. 

Jubileusz był okazją do wręczenia złotych, srebrnych i brązowych odznaczeń dla działkowców, a także do podziękowań dla tych, którzy bezinteresownie pracują na rzecz ogrodu. Nie zabrakło też prezentów, życzeń i gratulacji od zaproszonych gości. Starosta Stanisław Szczotka przyznał się do tego, że jest równolatkiem świętującego ogrodu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część biesiadną i zabawę do późnych godzin wieczornych.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa