Wirtualny spacer po urzędzie

VI Spotkanie młodzieży strażackiej powiatu krotoszyńskiego i Germersheim w Koźminie Wielkopolskim

W dniach 20.07 do 23.07 2016 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcinca w Koźminie Wielkopolskim miało miejsce VI spotkanie członków   Młodzieżowych  Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krotoszyńskiego i partnerskiego powiatu Germersheim /Niemcy/. W tym roku przypada 10. rocznica nawiązania współpracy pomiędzy strażakami.

 

 Młodzież niemiecka gościła na zaproszenie Starosty Krotoszyńskiego oraz Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP R|P w Krotoszynie. Był to już VI wspólny obóz młodych strażaków z powiatu krotoszyńskiego i powiatu Germersheim w tym  trzeci w Polsce.

Celem spotkania było zacieśnienie więzi, wymiana poglądów pomiędzy młodymi strażakami partnerskich powiatów oraz doskonalenie języka niemieckiego i angielskiego. W ramach programu obozu młodzież odwiedziła Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz zwiedzała  Poznań.

Ponadto uczestnicy obozu w grupach mieszanych polsko-niemieckich uczestniczyli w zawodach sprawnościowych po terenie Koźmina Wielkopolskiego.
W upalne dni znalazł się również  czas na kąpiel w basenie krytym w Krotoszynie oraz w basenie w Koźminie Wielkopolskim.  Na zakończenie obozu rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy młodymi strażakami Polski i Niemiec oraz piłki siatkowej pomiędzy kadrą niemiecką i polską.
Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty między uczestnikami obozu zaowocują dalszą przyjaźnią i współpracą. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że tego typu spotkania należy kontynuować. Następne spotkanie planowane jest  na rok 2018 na terenie powiatu Germersheim.
Organizacja obozu został dofinansowana   ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Organizatorzy obozu dziękują dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcinca w Koźminie Wielkopolskim z udostępnienie obiektów szkoły na organizację obozu.

Opracował: A. Wichłacz

Foto: Marzena Wiśniewska; Jacek Wybierała