Wirtualny spacer po urzędzie

Rozśpiewani i roztańczeni seniorzy

Tegoroczna biesiada pn. Rozśpiewany Senior już za nami. Wzięła w niej udział rekordowa liczba zespołów, nie tylko z Powiatu Krotoszyńskiego, ale także z Jaraczewa, Jarocina, Dobrzycy, Piasków i Rawicza. To wielki sukces organizatorów.

Takiej frekwencji w zasadzie można się było spodziewać - biesiada z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zespoły zjeżdżają do Baszkowa, gdzie śpiewają, a później biesiadują i tańczą przy wpadającej w ucho muzyce.

W tym roku biesiada odbyła się 29 czerwca, tradycyjnie w pięknym parku Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Organizacją spotkania zajął się krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów, rencistów i Inwalidów oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Swój udział miało też Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, które wsparło to przedsięwzięcie finansowo.

Każdy z zespołów wykonywał po dwa utwory. Wiele z nich to znane piosenki, nic więc dziwnego, że śpiewała je także publiczność. Na scenie stanęli:
- Zespół i Kapela Senior ze Zdun
- Chór Harfa z Koźmina Wlkp.
- Zespól Przyjaciele z Koźmina Wlkp.- Zespół Aktywni z Rozdrażewa
- Zespół Seniorki z Kobierna
- Zespól Lira z Chwaliszewa
- Zespół Pogodni z Krotoszyna
- Zespół Familia z Krotoszyna
- Grupa Wokalna Złota Jesień z Jaraczewa
- Chór Zawsze Młodzi z Jarocina
- Grupa Wokalna Błękitne Modraczki z Dobrzycy
- Kapela Ludowa Malińczoki z Piasków
- Zespól Tęcza z Piasków
- Zespół z Klubu Seniora Jesienny Liść z Rawicza
- Zespół Stokrotki z Krotoszyna

Po występach każdy z zespołów otrzymał upominek, uhonorowano też główne organizatorki: Irenę Marszałek i Czesławę Binek.

W końcu przyszedł czas na tańce w wesołą biesiadę do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia: Małgorzata Krupa