Wirtualny spacer po urzędzie

Wakacje z muszkieterami

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie dzięki przedsiębiorcom Intermarché i Bricomarché tworzącym Fundację Muszkieterów bierze udział w tegorocznej edycji akcji „Wakacje z Muszkieterami”.

 

Przedsięwzięcie wspiera polska florecistka, olimpijka Sylwia Gruchała. Patronat objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.

Akcja skierowana jest dla najmłodszych, ambitnych dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych. Bierze w niej udział ogółem blisko 1000 dzieci, w tym sześcioro z powiatu krotoszyńskiego. Dzieci zostały wytypowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krotoszynie.

17 maja 2016 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie dotyczące szczegółowych informacji związanych z wyjazdem dzieci z naszego powiatu. Udział w nim wzięli Dyrektor PCPR, koordynator wypoczynku z ramienia PCPR Marta Ratajczyk oraz Prezes Zarządu Intermarche Robert Dzwoniarek.

Fundacja organizuje cztery 10-dniowe turnusy, w tym dwa w góry i dwa nad morze. Dzieci z naszego powiatu wypoczywają od 27.06 do 6.07.2016 r. w Jastrzębiej Górze.

Tekst: PCPR Krotoszyn