Wirtualny spacer po urzędzie

Letni wypoczynek z Lions Club

Lions Club Krotoszyn już po raz czwarty z rzędu sfinansują letni wypoczynek dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzin zastępczych w ramach projektu „Wakacje z Lions Club”. Ideą Lions Club jest pomoc w wychowaniu i edukacji, wspieranie uzdolnionych dzieci i młodzieży w kształceniu i starcie w dorosłe życie oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym.

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie rodziców, których dzieci spędzą wakacyjny czas na koloniach w Czechach. Lions Club reprezentowali: Jacek Zawodny i Grzegorz Szmolke. Z ramienia PCPR obecny był dyrektor Andrzej Piotrowski, kierownik Działu Wsparcia Rodziny Renata Zych- Kordus oraz psycholog i koordynator wyjazdu Anita Głód. W spotkaniu uczestniczył również organizator Grzegorz Kosmacz.

Podczas kolonii dzieci i młodzież (razem 40 osób) czeka mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych zajęć oraz wyjazdów. Młodzi Krotoszynianie będą mieli możliwość podziwiania pięknych zabytków między innymi w stolicy Republiki Czech - Pradze, Jabloncu i Libercu. Z góry widokowej Ještěd będą oglądać panoramę okolicy, a w Harrachovie zobaczą profesjonalną skocznię narciarską. Na dzieci czeka wiele niespodzianek, dzięki którym będą miały możliwość spędzenia czasu w miłej i wakacyjnej atmosferze.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dziękuje Lions Club Krotoszyn za owocną współpracę, sfinansowanie pobytu i bezinteresowną pomoc w organizacji kolonii.

Tekst i zdjęcia: PCPR Krotoszyn