Wirtualny spacer po urzędzie

Zakończenie konkursu „Szkoła zawodowych perspektyw”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie uhonorowany został certyfikatem "Szkoła zawodowych perspektyw".

ZSP nr 3 uczestniczył w ogólnopolskim konkursie Szkoła zawodowych perspektyw organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Konkurs trwał od września 2015 do kwietnia 2016 i był koordynowany przez Marzenę Budnik. W konkursie wzięło udział kilka klas zasadniczej szkoły zawodowej. Każda z grup miała do wykonania inne zadanie związane z różnymi zawodami, karierą zawodową i ścieżką rozwoju zawodowego.

W ramach konkursu odwiedziliśmy „Cukiernię – piekarnię” należącą od pokoleń do rodziny Brykczyńskich. Innym zadaniem była wizyta w zakładzie szewskim p. Roberta Gmurowskiego, w którym młodzież mogła przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca zanikającego zawodu szewca. Jedna z grup odwiedziła krotoszyńskiego przedsiębiorcę, radnego, działacza sportowego i społecznego – p. Dariusza Rozuma, z którym przeprowadziła wywiad dotyczący jego kariery zawodowej.

W ramach konkursu były prowadzone warsztaty z doradztwa zawodowego, warsztaty związane z pracą w korporacji lub własnej firmie, kalambury związane z zawodami, przeprowadzono ankiety dotyczące predyspozycji zawodowych oraz konkurs na ułożenie najciekawszego wiersza poświęconego różnym zawodom.

Podczas realizacji tego konkursu w formie projektu młodzież była bardzo zaangażowana, chętnie uczestniczyła w każdym przedsięwzięciu związanym z zadaniami konkursowymi.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży i pomocy kilku nauczycieli nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem Szkoła zawodowych perspektyw.

Tekst: ZSP 3 Krotoszyn