Wirtualny spacer po urzędzie

Nasi w konkursie o dopalaczach

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu organizuje konkurs pod nazwą „Dopalacze niszczą życie”. Finał odbędzie się w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Laureaci z poszczególnych powiatów wezmą udział w gali wraz z przedstawicielami Policji i szkoły. Nasz region reprezentować będzie Paulina Cepa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp.

Konkurs pod nazwą „Dopalacze niszczą życie” cieszył się dużym zainteresowaniem. Skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Uczestnicy musieli wykonać spot reklamowy, bądź plakat podkreślający szkodliwość dopalaczy.

Do KPP w Krotoszynie spłynęło blisko 70 prac. Ich poziom wykonania był bardzo wysoki. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Z tej placówki została wyłoniona zwyciężczyni, Paulina Cepa. Drugie miejsce zajął Chrystian Piwinski. Trzecia była Alicja Jackowiak z Zespołu Gimnazjum i ZSZ w Kobylinie.

Paulina Cepa awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbywa sie 21 czerwca w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Warto podkreślić, że nagrody za pierwsze dwa miejsca zostały ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego, a za trzecie miejsce przez Burmistrza Kobylina. Policja serdecznie dziękuje za wsparcie.