Wirtualny spacer po urzędzie

Kołłatajowcy na zjeździe z okazji jubileuszu 180-lecia szkoły

Dwa dni trwał zjazd w Kołłataju, zorganizowany z okazji 180-lecia istnienia szkoły. W piątek i sobotę (17 i 18 czerwca) szkolne mury odwiedziło prawie tysiąc osób.

Piątek był dniem zwiedzania szkoły, rozgrywek sportowych i występów artystycznych. Po południu odbyły się zawody strzeleckie i dwa mecze: piłki nożnej i siatkówki.

W szkolnej auli można było podziwiać występ wokalny Wiktorii Wujczyk i Janiny Reising oraz monodram „Aktoreczka” w wykonaniu Lidki Szeszyckiej. Było też karaoke i program  muzyczny do wybranych wierszy ks. Adama Kraski z tomiku „Pragnienie niedoczekań”. Każdy mógł się też zmierzyć w konkursie matematycznym na wesoło. Uczestników zjazdu zaproszono też na wieczorny występ do Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie wystawiono monodram ”Szalik” w wykonaniu Julii Szczesnowskiej.

Sobotnie obchody jubileuszowe rozpoczęto mszą św. w krotoszyńskiej farze. Na godz. 11.00 zaplanowano spotkanie przed ratuszem, gdzie zjazdowiczów oficjalnie powitał burmistrz Franciszek Marszałek. Stamtąd korowód pokoleń ruszył w kierunku szkoły, gdzie w samo południe rozpoczęła się oficjalna akademia. Po południu natomiast można było wziąć udział w spotkaniu koleżeńskim w Zajeździe Pod Szyszkami.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa