Wirtualny spacer po urzędzie

Święto patrona Krotoszyna i imię dla szkoły w Kobiernie

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Krotoszyna odbyły się w Kobiernie. Tamtejsza szkoła zyskała bowiem nowy sztandar i imię błogosławionego biskupa Michała Kozala.

W uroczystościach wzięła udział nie tylko społeczność szkolna z Kobierna, ale samorządowcy, przedstawiciele parlamentarzystów oraz organizacji i instytucji działających w Krotoszynie i okolicach. Powiat Krotoszyński reprezentowali obaj starostowie: Stanisław Szczotka i Paweł Radojewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kulka wraz z zastępcami: Ireną Rękosiewicz i Krzysztofem Kasprzakiem.

Rankiem w Nowym Folwarku złożono wiązanki kwiatów pod tablicą usytuowaną na murze domu, w którym urodził się Michał Kozal. Następnie w kościele pw. św. Wojciecha w Kobiernie odbyła się uroczysta msza św., celebrowana przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Biskup poświęcił nowy sztandar szkoły, była to również okazja do udzielenia sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

Po mszy świętej uczestnicy święta udali się na teren kobierskiej szkoły, której właśnie w tym nadano imię błogosławionego biskupa.

Zdjęcia: Małgorzata Krupa, Marcin Szyndrowski