Wirtualny spacer po urzędzie

85-lecie jednostki OSP Krotoszyn II

Jubileusz 85-lecia istnienia obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Krotoszyn II. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Uroczystości jubileuszowe zorganizowano 11 czerwca. Rozpoczęto je mszą św. w parafii pw. św. Marii Magdaleny. Część oficjalna odbyła się tuż po mszy na placu pod remizą strażacką na krotoszyńskich Kopieczkach.
Zaproszono wszystkie zaprzyjaźnione jednostki OSP. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarzystów. Samorząd powiatowy reprezentował starosta Stanisław Szczotka oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Kasprzak.

- W dniu tak wspaniałej rocznicy pragniemy złożyć wyrazy szacunku i podziwu za wieloletni trud i oddanie strażackiej służbie.  Dziękujemy za Waszą codzienną gotowość niesienia pomocy w najtrudniejszych nawet warunkach, za poświęcenie w ochronie i ratowaniu życia oraz mienia ludzi. Wierni strażackim tradycjom stanowicie wzór nie tylko dla młodych adeptów pożarnictwa, ale także wszystkich mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego – te słowa skierował do strażaków starosta.

Strażacki jubileusz to doskonała okazja do odznaczenia najbardziej zasłużonych druhów. Złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Jan Grobelny, Piotr Wojtasik, Zygmunt Ziembiński i Zdzisław Klonowski. Srebrne medale otrzymali: Wiesław Śmieciński i Jerzy Lesiński. Brązowy medal otrzymał z kolei ks. Łukasz Olszewski.  Odznaki Wzorowy Strażak otrzymali natomiast: Marek Kazowski, Kamil Klonowski, Łukasz Robakowski i Michał Młynarczyk.

Zdjęcia: Marcin Szyndrowski, Życie Krotoszyna