Wirtualny spacer po urzędzie

Wizyta w siedzibie Volvo

Grupa uczniów dwóch szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego wraz z pracownikami Kruk-Transport wybrała się do Skandynawii. Głównym celem podróży był Goteborg i mieszcząca się tam siedziba Volvo.

Grupa wyruszyła ze Zdun do Świnoujścia, skąd po 8-godzinnym rejsie promem Mazovia dotarła do szwedzkiego Ystad. Przejeżdżając najdłuższym na świecie mostem (7845 m ) łączącym dwa państwa, przedostała się do Danii, by zwiedzić Kopenhagę.

W stolicy, pod okiem przewodnika, zobaczyła m. in. Parlament (Pałac Christiansborg), dzielnicę portową Nyhavn, Pałac Królewski, fontannę Gefiony i słynną Małą Syrenkę. Po wizycie w Kopenhadze, uczestnicy udali się na północ, gdzie mieli możliwość podziwiać zamek Kronborg, znany jako miejsce akcji szekspirowskiego Hamleta. Następnym punktem był Goteborg i znajdujące się tam Volvo. Grupa udała się do fabryki Volvo, gdzie miała możliwość zobaczyć najnowocześniejszą linię produkcyjno-montażową, z której wyjeżdżają gotowe ciągniki siodłowe VOLVO FH i FM do krajów na całym świecie.

Kolejną atrakcją było muzeum Volvo, gdzie zobaczyła jak powstawała firma, a także wszystko, co na przestrzeni lat Volvo produkowało. Po wizycie w muzeum na uczestników czekała niespodzianka. Zostali zabrani na największy na świecie tor testowy Volvo, gdzie pod względem bezpieczeństwa, testuje się samochody osobowe, ciężarowe i autokary.

Ostatnim punktem wycieczki były Niemcy i ich stolica Berlin. Tutaj zobaczyli m.in. Bundestag, Bramę Brandenburską, pozostałości muru berlińskiego.

W drodze powrotnej do Zdun, mieli też okazję zatrzymać się w Świebodzinie, gdzie mogli obejrzeć największy na świecie pomnik Chrystusa Króla.

- Od lat moim zamiarem było pokazać całej załodze mechaników fabrykę Volvo, z którą współpracuję od samego początku powstania firmy. Niezmiernie cieszę się, że mieliśmy możliwość zobaczyć kulisy powstawania tej znanej i cenionej marki samochodów – wyjaśnia Zbigniew Kruk, właściciel firmy Kruk- Transport.

W wycieczce brali udział pracownicy firmy KRUK TRANSPORT oraz 11 uczniów mających praktykę zawodową w tej zdunowskiej firmie. (Uczniowie uczęszczają do ZSP nr 3 i ZSP w Zdunach).

Tekst i zdjęcia - Kruk Transport

zdjęcie nr 1- wizyta w Muzeum Volvo
zdjęcie nr 2- Volvo złożone z klocków LEGO
zdjęcie nr 3- Brama Brandenburska
zdjęcie nr 4 - fontanna przy Placu Królewskim
zdjęcie nr 5 - wizyta w fabryce Volvo
zdjęcie nr 6- założyciele Volvo