Wirtualny spacer po urzędzie

Medaliści Mistrzostw Europy w Sumo u starosty

Starosta Stanisław Szczotka osobiście pogratulował medalistom tegorocznych Mistrzostw Europy w sumo. W minionym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie gościli bowiem młodzi sumocy z dwóch klubów: Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin.

Mistrzostwa Europy w Sumo, które odbywały się w kwietniu w Krotoszynie, były niezwykłym wydarzeniem sportowym i promocyjnym. Tej rangi imprezy jeszcze bowiem w powiecie krotoszyńskim nie było. Mimo że podczas dekoracji medalami najczęściej rozbrzmiewał hymn rosyjski, medalistów nie zabrakło również wśród reprezentantów Polski, w tym obu klubów działających w powiecie krotoszyńskim.

Na spotkanie w starostwie zaproszono dziewięciu medalistów wraz z opiekunami: prezesem TAR-u Dariuszem Rozumem i trenerem z Samsona Mirosławem Flakiem.

Starosta osobiście pogratulował sukcesów, wręczył też młodym zawodnikom drobne upominki. Życzył im przy tej okazji kolejnych sukcesów sportowych, podkreślając przy tym, że każdy ich występ na międzynarodowych arenach sportowych to cenna promocja dla naszego powiatu.

Wśród uhonorowanych zawodników sumo znaleźli się:

Jan Czubak, TAR Krotoszyn - brązowy medal ME
Aleksandra Ziętek, TAR Krotoszyn – srebrny medal ME
Aleksandra Rozum, TAR Krotoszyn – dwa brązowe medale ME
Olimpia Robakowska, TAR Krotoszyn – dwa brązowe medale ME
Marina Rozum, TAR Krotoszyn – dwa brązowe medale ME
Rafał Kralka, Samson Kobylin – brązowy medal ME
Bartosz Wojciechowski, Samson Kobylin – złoty i srebrny medal ME
Mikołaj Małecki, Samson Kobylin  – dwa brązowe medale  ME
Piotr Polny, Samson Kobylin – dwa brązowe medale ME

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa